Týden sociálních služeb

Žáci se podívali do sociálně-terapeutické dílny.

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
08.11.2021 08:02
Poslední úprava:
 
před 2 lety

V rámci „Týdne sociálních služeb“ mělo několik našich tříd (oborů sociální činnost a ošetřovatel) možnost nahlédnout blíže do sociálně-terapeutické dílny.

V dubnu letošního roku zahájila ve Světlé nad Sázavou činnost sociálně-terapeutická dílna Domova Háj. První klienti už nějaký čas využívají její služby. Jejich výrobky si mohou zájemci prohlédnout v prostorách dílny, ale také zakoupit v prodejně, případně objednat jejich výrobu přímo na zakázku podle vlastních představ.

Posláním služby je podpora dospělých s mentálním postižením v rozvoji pracovních a sociálních dovedností tak, aby mohli zvýšit své šance při uplatnění na trhu práce a zařadit se do běžného života. Činnost služby je orientována na zvládání pracovních činností, postupů a komunikaci při práci.

V rámci „Týdne sociálních služeb“, který letos připadl na termín 4. – 10. 10. 2021, mělo několik našich tříd (oborů sociální činnost a ošetřovatel) možnost nahlédnout blíže do sociálně-terapeutické dílny. Jak je patrné z přiložených fotografií, našim žákům se v novém, moderně zařízeném zařízení velmi líbilo. Podíl na tom jistě měl i milý a profesionální přístup paní vedoucí Mgr. Pavlíny Dvořákové a ostatních zaměstnanců.

Sociálně-terapeutická dílna sídlí ve Světlé nad Sázavou v nové budově Domova Háj na adrese Nové Město č. 126.

Foto A. Kubínová


Ing. Andrea Kubínová

Učitelka odborných předmětů

Projektová manažerka školy

Hlavní koordinátorka ŠVP

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace