PRAHA NAPŘÍČ STALETÍMI

Studenti vyrazili za památkami do naší metropole

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
08.11.2021 08:39
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Hned dva čtvrtky po sobě – 15.10. a 21.10. – jely třídy 2.V, 2.SV a 3.SV na exkurzi do Prahy, zejména za památkami Pražského hradu. Určitě by bylo jednodušší jet najednou, ale správa Pražského hradu povoluje pouze skupinu do 30 žáků a také doprava v tak velkém počtu by byla problematická. Každopádně oběma skupinám počasí moc nepřálo. Při první návštěvě Prahy pršelo a při druhé foukal opravdu silný vítr. Tím se i cesty vlakem staly velmi dobrodružnými. První skupina si užila zpoždění vlaku pět a půl a druhá dva a půl hodiny.

Přes tyto cestovní problémy obě skupiny svůj plán naplnily. Prošly si postupně románskou baziliku svatého Jiří, gotickou katedrálu svatého Víta, Vladislavský sál s prvními renesančními architektonickými vlaštovkami – renesančními okny. První skupina navíc zastihla otevřenou Královskou zahradu s renesančním Belvederem a Míčovnou. Na závěr prohlídku zakončily barokním chrámem sv. Mikuláše na Malé Straně.

Účelem celé exkurze byla nejen návštěva našeho nejvýznamnějšího sídla knížat, králů a císařů v Praze, kde někteří žáci byli poprvé v životě, ale také možnost porovnat na vlastní oči jednotlivé slohy a naučit se vnímat nejdůležitější hlavní znaky a rozdíly mezi nimi. Cílem také bylo posílit hrdost studentů na historii naší země a práci našich architektů, sochařů a malířů.

Foto M. Mutl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace