Stužkovací večírek třídy IV. V

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
09.11.2021 09:37
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Ve čtvrtek 21. října 2021 měla třída IV.V stužkovací večírek ve Světlé nad Sázavou. Stužky studentům připnula jejich třídní učitelka. Studentský večírek byl plný uvolněné zábavy, veselí a přání úspěšně složených maturitních zkoušek bez pandemických omezení. V uvedený den se od 18. hodiny ve stylové hospůdce Trčků z Lípy na náměstí ve Světlé nad Sázavou uskutečnil stužkovací večírek třídy IV.V. Nebyl nijak tematicky pojat, studenti přišli ve svém civilním oblečení, aby si užili posledního školního roku svých středoškolských studií. Sami si připravili chutné občerstvení. Jejich studia byla ochromena vlnami koronavirové pandemie, tak si tento večírek o to více zasloužili. Stužkování studentů proběhlo díky nevelkému počtu poměrně rychle. Stužky mají velmi vtipnou popisku a studentům je připnula třídní učitelka Mgr. Alena Ratajová. Večírek se brzy propracoval do všeobecného veselí, hlavně po příchodu dalších žáků, kteří tuto třídu také navštěvovali, ale v současné době jsou zařazeni v jiných třídách. Postupem večera se přidali i někteří studenti ze sousední třídy IV.SV, která měla stužkovací večírek před týdnem. Škoda jen, že nepřišlo více učitelů a učitelek, kteří v této třídě vyučují nebo vyučovali.

Samotné stužkování proběhlo klasickým způsobem. Celý „oficiální večer“ vedla studentka Enhmaa Otgonbayar, zvaná Ema, která měla před stužkováním i po něm krátkou řeč, v níž především poděkovala učitelům za vedení ve studiu a velkou trpělivost. Samozřejmě také vyjádřila naději na to, že všichni úspěšně složí maturitní zkoušky, čehož má být daná stužka nadějí a příslibem. Krátkou řeč pronesl i ředitel školy Ing. Martin Kubín a samozřejmě třídní učitelka. Nato se všichni společně fotografovali. Pan ředitel pomohl s fotografováním jednotlivých studentek a studenta přímo při připínání stužek třídní učitelkou.

Po stužkovacím ceremoniálu se všichni věnovali volné zábavě, někteří i informovali o svých záměrech do budoucna, jaké vysoké školy by rádi navštěvovali, kam by se chtěli vydat do zahraničí nebo jaké mají kariérní výhledy. Také si všichni dohromady, studenti i učitelé, zahráli nenáročné, ale vtipné společenské hry.

Co více dodat – stužkovací večírek měl velmi milou a uvolněnou atmosféru. Pochvala patří i za výborné občerstvení a distingované chováni studentů v době účasti učitelů. Nyní všem už zbývá jen doufat, že se splní sen o co nejlepším průběhu maturitní zkoušky, která snad nebude nikterak omezena protiepidemickými opatřeními, a výsledky zkoušek budou co možná nejlepší.

Ještě budeme doufat, že podobně poklidným způsobem proběhne i maturitní ples, který se bude snad konat v pátek posledního lednového týdne v hotelu Zruč ve Zruči nad Sázavou.

Foto A. Ratajová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace