Bílá hůl - symbol pomoci našim zdravotně znevýhodněným spoluobčanům

Do finanční sbírky v ulicích města se zapojili naši gymnazisté

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
16.11.2021 12:32
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Škola už dávno není určena jen k biflování čísel, faktů a pouček, ale stále více se klade důraz i na výchovu jedince k zodpovědnosti, toleranci a solidaritě. Proto naše studenty zapojujeme do nejrůznějších mimoškolních aktivit včetně charitativních akcí ve prospěch těch, kdo se bez pomoci neobejdou.

K nim patří i slabozrací a nevidomí lidé. To byl důvod, proč jsme vyslyšeli prosbu Organizace nevidomých z.s. Brno, konkrétně střediska v Jihlavě, abychom se zapojili do finanční sbírky pro jejich klienty. V úterý 2. listopadu 2021 jste ve městě mohli potkat studenty třídy II.G. Jak sami po návratu referovali, narazili mezi oslovenými na reakce všeho druhu – jedni jim rádi přispěli na dobrou věc částkou, která určitě nenaruší žádný rodinný rozpočet, jiní je lhostejně míjeli či je dokonce uráželi pohrdavými poznámkami. Inu, i o tom je život.

Důležité je, že naši omladinu ani nepříliš hezké počasí ani protivní občané nepřipravili o úsměv, elán a pocit, že pomáhají dobré věci. Pravda, trochu si postěžovali na váznoucí zajištění ze strany partnerské organizace, ale vybraná částka vyvážila i tuhle malou vadu na kráse celé akce. Pomáhat je zkrátka in – vždyť nikdo z nás neví, kdy sám bude potřebovat pomoc druhých.

Foto studenti II.G

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace