Tvořivé odpoledne v Čejově

Naši mistři a žáci zpestřili martinské oslavy v obci

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
25.11.2021 10:50
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Letošní 11. listopad si občané Čejova budou jistě dlouho připomínat. Místní ZŠ a MŠ navštívili žáci a mistři naší Akademie. Kováři si rozbalili svoje nádobíčko před školou. Pod dozorem mistra a za přispění našich žáků si děti mohly zkusit, jak je těžké kovářské kladivo a jak se s ním tluče do kovadliny. Mezitím už se rozběhly aktivity i v učebně. Děti si pod dozorem mistrové OV Petry Sedlmajerová vyráběly korálky z tvrdnoucí hmoty. Na dalším stanovišti zdobily papírové pytlíky na sladkosti tiskátky s vánoční tematikou. Ty zručnější za pomoci maminek či babiček přišívaly knoflíky pro štěstí na karton s věnováním. Zároveň probíhal prodej výrobků našich žáků oboru sklář a keramik. Opět upoutali pozornost ptáčci a těžítka ze skla.

Pak nadešel čas, kdy doopravdy přijel Martin na bílém koni, v doprovodu dětí s lampióny projel obcí a pozdravil místní obyvatele. Po celé odpoledne všude vládla příjemná vesnická atmosféra umocněná bohatým občerstvením. Nejvíce chutnaly martinské koláčky s ořechovou nádivkou.

Foto L. Kratochvílová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace