LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2022

PEC POD SNĚŽKOU 15. - 22. 1. 2022, první turnus

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
28.01.2022 19:28
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Náš lyžařský výcvik, který proběhl v pohádkově zasněžené Peci pod Sněžkou, absolvovalo necelých čtyřicet žáků z naší školy (z tříd 1.G, 2.G, 1.E, 2.E). Do horské boudy Na Muldě, která se nacházela v blízkosti sjezdovky SMRK, nevedla příjezdová cesta, a proto jsme museli naše zavazadla nahoru dopravit rolbou. Pro několik žáků byla jízda rolbou zážitek, ostatní museli cestu absolvovat pěšky. Ten den bylo dost náledí, a tak jsme se bez tvrdých pádů neobešli.

Celý týden nám počasí dost vycházelo, někdy jsme to ani nečekali a díky poloze naší chaty jsme měli krásný výhled už z oken. Naše rána byla velmi brzká, instruktoři trvali na tom, abychom stihli vždy ten nejlepší sníh a tedy i nejlepší sjezdy. Měli jsme hned několik krásných slunečných rán, kdy byl zážitek z jízdy opravdu nejlepší. Lyžování na upraveném sněhu mezi prvními lyžaři se sluníčkem a Sněžkou na obzoru se nedá zapomenout a za tahle rána opravdu děkujeme. Konec týdne doprovázel protivný vítr, kvůli kterému jsme dokázali na sjezdovce i couvat a opět padat, ale pořád jsme si to užívali a hlavně se bavili. Vyzkoušeli jsme si všechny dostupné sjezdovky a zlepšili naše sportovní dovednosti.

Denní program byl dost nabitý, ale na odpočinek se čas také našel. Pokud jsme nelyžovali, šli jsme se aspoň projít horskou krajinou a jeden den jsme také navštívili centrum města. Měli jsme i možnost večerního lyžování, a tak jsme si večer zpříjemňovali právě tímto zážitkem. Každý večer po lyžování proběhla přednáška k tématu lyžování a poté volný program. Myslím, že naše parta byla dobrá a naše vztahy se v tomto týdnu prohloubily. Každý den byl jedinečný a všichni děkujeme za možnost zúčastnit se této akce. Pohoda a hlavně plno zábavy i zážitků na horách, které nám naši skvělí učitelé a instruktoři dopřáli, byla jedinečná.

Za celý kurz i s poděkováním Tereza Říhová z 2.G

Foto účastníci kurzu

Viz též https://fb.watch/aOi0xEAbrA/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace