SVĚTOZNÁMÁ FASHION-DESIGNÉRKA U NÁS

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
14.02.2022 07:31
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Světoznámá designérka oděvů a módních doplňků Monika Lepschy jako odborník z praxe vede kurz kůže, ve kterém si studenti vyzkouší mramorovací techniku a následné zrealizování menších doplňků.

Monika Lepschy vystudovala Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara. V kategorii doplňky zvítězila v celosvětové soutěži v San Franciscu, následně absolvovala měsíční stáž v Paříži, kde ve spolupráci s firmou Atelier de Lognon zkoušela možnosti plisé. V roce 2015 měla vlastní módní přehlídku v Kanadě ve Vancoveru. Spolupracovala s italskou firmou Fedrigoni na výstavě pro Vienna Designweek, pro které vytvářela papírové boty a doplňky. Poslední roky pracuje jako designérka v brašnářství Tlustý, které se zaměřuje na kožené doplňky jako peněženky, opasky, brašny, kabelky a nyní nově i boty.

V rámci dvoudenního kurzu učí studenty správně ručně vyrobit kožené peněženky a obaly na kreditní karty, které jsou povrchově upravené mramorováním. Kurz je ukázkou toho, co Monika vytváří pod svou značkou Marbless.

Foto V. Šenkýř, studenti

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace