ODBORNÍK Z PRAXE

Práce se sklem

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
17.02.2022 07:41
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Dne 24. 1. a 25. 1. 2022 hostoval na naší škole pan Václav Šrytr v roli odborníka z praxe. Představil nám svoji tvorbu v kategorii broušení a lepení skla do skleněných plastik i užitkových předmětů. Jeho výtvarná díla i perfektně zvládnuté řemeslo dostala mnohá ocenění. V roce 2021 se stal mistrem světa v broušení v kategorii volná tvorba (viz https://www.dama-online.cz/2021/05/21/mistrovstvi-sveta-v-brouseni-skla-klepe-na-dvere/).

V naší škole hostoval dva dny a předával studentům zkušenosti v podobě lepení skla a jeho následného obrušování do dokonalosti. Studenti tak měli možnost vytvořit z plochého skla 3D objekty za pomoci lepení, které obrousili tak dokonale, že objekt vypadá jak z jednoho kusu skla. Též měli možnost do objektu vložit i barevné sklo, tím se seznámili s optikou a barevnými klamy. Studentům se workshop velmi líbil, byli nadšeni z vlastních výrobků a jejich dotažení do dokonalosti. Bylo vidět, že nadšení a láska k řemeslu přeskočila od lektora i na studenty a oni soustředěně a s velkým zájmem vytvářeli svá malá díla.

V měsíci únoru k nám opět pan Šrytr zavítá. V dvoudenním bloku nám představí, jak a čím se vrtá sklo. Pro studenty je opět připravený workshop, na kterém si sami vyzkouší vrtání skla a vyrobí si své vlastní dílo. Pan Šrytr nás také zavede do firmy Booma na exkurzi, kde nám ukáže, jak firma funguje, a odhalí i mnohá tajemství broušení, lepení a vrtání skla.

Foto V. Violet

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace