POSOUVÁNÍ HRANIC SKLOMALBY

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
01.03.2022 20:35
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Odborník z praxe Dominika Petrtýlová vedla kurz malby na sklo určený pro studenty 2.V.

Dominika Petrtýlová je umělecká sklářka a malířka skla, která posouvá zastaralé hranice malby na sklo. Její hlavní doménou jsou vázy. Posouvá je za hranice pouhého dekoračního předmětu, přistupuje k nim jako k vyjadřovacímu prostředku svých myšlenek a povyšuje je na umělecké objekty.

Mezi její další práce však patří i svítidla, ceny, užité sklo a umělecké objekty či instalace. Se sklem ráda kombinuje netradiční materiály, jako je karbon, plast či bronz. Zalíbení našla ve městě, pop kultuře, dějinách umění a architektuře, to vše se v její tvorbě silně odráží. Dominika pracuje sama osobně na každém svém díle, protože je pro ni velmi důležité se zúčastnit výrobního procesu a otisknout tak do díla kus sebe.

Zadáním pro studenty bylo téma Renesance/baroko ve 21.století. Cílem bylo zamyslet se nad tím, jaké prvky nás stále provází, nebo naopak představit si současné prvky v minulosti – či jejich vzájemnou kombinaci. Výsledkem workshopu jsou malby na sklo s touto tematikou.

Foto V. Šenkýř

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace