Nestojíme stranou

Pomohli jsme při organizaci sbírky pro Ukrajinu

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
12.03.2022 17:28
Poslední úprava:
 
před rokem

S prosbou o pomoc při organizaci humanitární sbírky pro Ukrajinu se na naši Akademii obrátila paní Ilona Loužecká, DiS., ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Havlíčkův Brod. Žádala o dobrovolníky z řad studentů oboru Sociální činnost, kteří by se zapojili do věcné sbírky v bývalé hasičárně v Havl. Brodě. A velkým potěšením pro nás byly kladné ohlasy studentů, kteří se neváhali do dobrovolné pomoci přihlásit. Přejímali a třídili trvanlivé potraviny, drogerii, oblečení, deky, spacáky, karimatky, matrace, zdravotnický materiál dle pokynů pracovníků ČČK.

Na zaučování nebylo mnoho času, studenti museli projevit vlastní iniciativu, rychle se zorientovat v systému třídění a do krabic a přepravek zvlášť rozdělovat konzervy, sušenky, kojenecké výživy, mouku, luštěniny. Oblečení se dělilo dle pohlaví a dětské ještě podle věku. Mrazivé počasí nám moc nepřálo, ale zájem o sbírku byl velký, a tak jsme se při práci rychle zahřáli. Lidé přicházeli s taškami, někdy přijížděli s plnými auty, směřovaly sem i sbírky z firem a nemocnice. Vykládání dodávek se o naše teplo postaralo okamžitě.

Sbírku organizuje Město Havlíčkův Brod spolu s Oblastním spolkem Českého červeného kříže a Oblastní charitou Havlíčkův Brod. Část sbírky byla předána do rukou pana Volodymyra Čubirka, hejtmana Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Ten zajistil předání věcí potřebným. Další část sbírky poputuje k samotným migrantům, kteří našli ochranu a střechu nad hlavou v Kraji Vysočina. Naši studenti přislíbili pomoc i při výdeji věcí z humanitární sbírky. Válečný konflikt dopadá i na naše zahraniční studenty, a proto nás velmi potěšilo, že se někteří rozhodli podpořit ČČK a tlumočit českým pracovníkům a uprchlíkům z Ukrajiny.

S výše jmenovanými organizacemi rádi spolupracujeme např. v rámci exkurzí či odborných praxí žáků. A všem našim ochotným studentům patří velké díky za jejich nasazení a čas, jež dobrovolně věnovali velmi smysluplné činnosti. Vážíme si toho.

Foto O. Blažková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace