Velká plavba aneb maturitní ples třídy IV.V

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
30.03.2022 07:41
Poslední úprava:
 
před 2 lety

V hotelu Zruč ve Zruči n/S. se konečně s velkým očekáváním uskutečnil v pátek 18. března 2022 maturitní ples světelské Uměleckoprůmyslové akademie, třídy IV.V s třídní učitelkou Mgr. Alenou Ratajovou. Na plese vystoupily taneční skupiny Lady Diamond, Gina Bellydance studio a nechybělo vystoupení samotných studentů s půlnočním překvapením. K tanci i poslechu hrála skupina Lady & Gentleman.

Tak konečně nastal den „D“, tedy pátek 18. března 2022. V 19 hodin byl slavnostně zahájen ples třídy IV.V, a to v hotelu Zruč ve Zruči nad Sázavou. Než se mohl tento ples uskutečnit, tak byl jeho termín doprovázen mnoha peripetiemi, zejména epidemiologickými opatřeními proti šíření covid-19. Hlavní překážkou byl upravený počet osob na veřejných a společenských akcích. Původně byla tato akce naplánována na 28. ledna 2022. Tedy akce byla přesunuta na březen. Po uvolnění některých nařízení se mohla ve stanoveném náhradním termínu konečně uskutečnit.

Ze třídy, která čítá 14 studentů, se plesu zúčastnilo pouze 11 „statečných“, kteří se zároveň stali i dobrovolnými a částečně nedobrovolnými organizátory. Hudebním tělesem, které provázelo celý ples, byla taneční skupina Lady & Gentleman.

Celý ples začal s mírným zpožděním, ale program byl naplněn téměř přesně. Nejprve jako předtančení vystoupila sportovní aerobiková skupina z Ledče nad Sázavou Lady Diamond. Tato taneční skupina byla na ples pozvána z toho důvodu, že s nimi v minulosti vystupovala jedna z maturantek Enghmaa Otgonbayar. Po tomto vystoupení přišel na řadu středobod plesu, a to šerpování studentů. To pak bylo doprovázeno proslovem maturantů, který přednesla studentka Eliška Novotná, na to pak následovala řeč ředitele školy pana Ing. Martina Kubína a třídní učitelky paní Mgr. Aleny Ratajové. Ti především popřáli studentům, aby se jim ples vydařil a všichni se dobře společně bavili, jelikož po době epidemických opatření si všichni musí vážit toho, že se můžou opět scházet ve volném čase a bavit se. Samozřejmě, že byla vyslovena i přání, aby i velmi dobře dopadly maturitní zkoušky, a to nejlépe na první pokus.

Po slavnostní části plesu následovaly tance studentů s učiteli a rodiči. Okolo 9. hodiny večerní proběhlo vystoupení skupiny Gina Bellydance studio, které se zabývá tanci v orientálním stylu. Toto studio pochází z Kolína a s nimi vystoupila opět jedna z maturantek Magdaléna Vršovská. Toto poutavé vystoupení bylo provázeno mohutnými ovacemi nadšených diváků. Kromě tance je vystoupení proloženo zajímavými světelnými a barevnými efekty. Ples dále pokračoval volnou zábavou a především tancem za doprovodu již zmíněné hudební taneční skupiny. Program plesu byl patřičně uváděn a komentován profesionálním moderátorem. Po 22. hodině bylo na pódiu vylosováno 10 hlavních cen ve hře o ceny. Ostatní ceny pak byly umístěny i v předsálí, kde si je výherci mohli vyzvednout. Až do půlnoci pokračovala volná zábava a taneční parket byl bezezbytku vyplněn dovádějícími a tancechtivými tanečníky. Na půlnoc si pak maturanti připravili půlnoční překvapení. Celá třída nastoupila na parket v černém sportovním oblečení a předvedla nevšední pohybové variace na vybrané melodie. Ústřední melodie byla vybrána z filmu Titanik. Od publika pak studenti sklidili bouřlivý potlesk.

Ples potom ještě pokračoval dalším veselím a všichni se po celou dobu velmi dobře bavili, ať už to byli samotní maturanti, jejich rodiče, prarodiče, sourozenci, přátelé a známí, tak i spolužáci z jiných tříd akademie, učitelé, absolventi a další zúčastnění tohoto velmi vydařeného plesu.

foto archiv studentů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace