Dostali jsme zelenou, můžeme na praxi

Odborný výcvik ošetřovatelů

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
30.03.2022 07:56
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Od začátku března žáci oboru Ošetřovatel chodí opět na praxe k seniorům do místního Sociálního centra města Světlá nad Sázavou. Vzhledem k šíření nemoci covid-19 a nutné ohleduplnosti vůči klientům jsme v zařízení nemohli odborný výcvik od konce podzimu absolvovat. Žáci vykonávají přímou ošetřovatelskou péči o klienty – od samého rána, kdy si klienty probudí a prožívají s nimi celé dopoledne. Když je potřeba, pomohou s hygienou, krmením či rehabilitací. Snažíme se se studenty klienty DS co nejvíce aktivizovat, zabavit nějakou hrou či vyjížďkou na vozíku ven. Navazují s klienty kontakt, zdokonalují se v komunikaci s nemocnými. Je zajímavé pozorovat tyto dvě generace od sebe vzdálené asi sedmdesát let. Klienti vypravují a popisují svůj život, žáci občas nevěřícně naslouchají, co všechno senioři mohli před tolika desítkami let zažít a procestovat.

Pravidelně žáci chodí navštěvovat pana Košťála, bývalého učitele naší školy. Ten je vždy velice rád přivítá a vypráví, jak to za jeho doby ve škole vypadalo.

Foto M. Muzikářová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace