Materiálová inspirace v Brně

Návštěva Mendelovy univerzity a Moravské galerie

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
03.04.2022 15:40
Poslední úprava:
 
před 2 lety

První březnovou středu vyjeli studenti ateliérů dvou našich výtvarných oborů – Bytový architekt a Keramika a porcelán na návštěvu Mendelovy univerzity a Moravské galerie.

Naše skvělé průvodkyně Hana Čerteková a Alena Sobotková nás provedly po univerzitním areálu, navštívili jsme především ateliéry designu nábytku jejich dílny. Studenti získali přehled o nabízených oborech a důležité informace ohledně přijímacího řízení a i tipy, jaké informace by neměly chybět v jak životopise, tak i v portfoliu. Zároveň naši návštěvu využili někteří z nich k podání přihlášky ke studiu.

Naše další kroky vedly na retrospektivní výstavu Jiřího Pelcla do Moravské galerie, kterou nás provedla designérka skla Kristýna Pojerová. Výstava je členěna netradičně, a to dle použitých materiálů jako dřevo, kov, plast, papír, sklo, porcelán a textil. Tak si každý ateliér přišel na své. Zároveň jeho působení v rebelující skupině Atika nám dalo vhled do možností, jak skrz design kriticky reflektovat situaci ve společnosti. Nás nejvíce zaujaly haptické koutky plné materiálů, na které jsme si mohli sáhnout a rozšířit si naše znalosti o rozličných materiálech. Součástí expozice byl i designérův ateliér, kde jsme mohli nahlédnout do zákulisí designérovy tvorby.

Foto L. Jestřabíková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace