Mezinárodní den ošetřovatelství

Žákyně naší školy rozdávaly růže

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
15.05.2022 07:44
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Den 12. května je známý po celém světě jako mezinárodní den ošetřovatelství. Připomínáme si tím narození anglické ošetřovatelky Florance Nightingale, která se zasloužila o rozvoj ošetřovatelství hlavně tím, že založila roku 1860 první ošetřovatelskou školu v Anglii. Byla iniciátorkou spousty nových a v té době pokrokových modelů, které jsou ve zdravotnictví dodnes používány. Díky Florance Nightingale vznikly pozice sester, ošetřovatelů a sanitářů.

Naše žákyně ze třetího ročníku oboru Ošetřovatel přinesly sestřičkám a ošetřovatelkám do místního domova pro seniory v tento den růže, jako výraz díků za jejich těžkou a dobře odváděnou práci o seniory. Tento akt také zakončil jejich tříletou praxi zde v Sociálním centru města Světlá nad Sázavou. Za následující dva týdny čekají naše studentky závěrečné zkoušky z ošetřovatelství, a to teoretické i praktické. Přejeme všichni hodně štěstí ke zkouškám a spokojenost v jejich povolání.

Foto M. Muzikářová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace