Jak na intarzie

Odborník z praxe mezi studenty oboru Průmyslový design

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
09.06.2022 11:08
Poslední úprava:
 
před rokem

Dílnu průmyslového designu navštívil v rámci projektu Odborník z praxe pan inženýr Jan Vrzal. Studenti se díky jeho vedení seznámili s technologií intarzie. Měli také možnost seznámit se se základními způsoby zpracování a využití dřeva. Během workshopu zjistili, jak moc může být dřevo rozdílné v různých částech stromu a jak moc jsou rozdílné různé dřeviny.

V rámci jednoho dne si vyslechli přednášku o intarziích a způsobu výroby dýh potřebných pro tvorbu intarzií. Osvojili si základní pravidla pro navrhování intarzií, kdy není důležité řešit jen samotnou barvu, ale i kresbu, lesk nebo pórovitost dýhy. Po sestavení jednoduchého návrhu následovalo vyřezávání intarzie a její nalepení na podkladovou desku.

Po očištění nalepené plochy se mohli studenti přesvědčit o výsledku své práce. Jako povrchovou úpravu využili roztok včelího vosku, který vetřeli do plochy a vyleštili. I přes náročnost této techniky odevzdali zdařilé výsledky a dozvěděli se informace, které jim budou užitečné v dalším působení v oboru.

Foto D. Lesáková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace