Praktická maturitní zkouška vybraných výtvarných oborů

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
09.06.2022 11:14
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Studenti třídy 4.SV tří maturitních oborů – Konzervátorství a restaurátorství, Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů a Výtvarné zpracování skla a světelných objektů – v pátek 20. 5. 2022 složili praktickou maturitní zkoušku.

Jednotliví studenti obhajovali svá výtvarná díla před výtvarnou komisí. Součástí obhajob práce byla i rozsáhlá portfolia. Ta obsahovala rešerše, aby se student zorientoval v oblasti, ve které bude pracovat, inspiraci a studentovu ideu, všechny návrhy, technologický postup a pracovní fotografie. Komise se tak mohla blíže seznámit s vystaveným artefaktem a mohla jej objektivně hodnotit.

Letošní úroveň maturitních prací byla opravdu vysoká. Většina studentů dalece překročila svůj obor do multimediální polohy. Objevila se dokonce performance. Studenti tak, až na jednu výjimku, obhájili své práce a jejich ztvárnění za výbornou.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace