Pedagogické zaměření gymnázia v akci

Studentům v jejich přípravě nesmí chybět praxe

Agendy:
 
Informační portál , Gymnázium
Publikováno:
 
16.06.2022 14:48
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Studenti pedagogického zaměření světelského gymnázia navštívili v rámci odborné praxe mateřské a základní školy a školní družiny. Studenti mají zařazenou odbornou praxi od druhého ročníku, vždy v rámci jednoho týdne za školní rok. Zařízení si vybírají sami, musí se ale vztahovat ke studované oblasti „Předškolní pedagogika a pedagogika volného času“. Někteří se vrací do míst, jež dobře znají, navštíví školu či školku, ve které byli sami žáky.

Cílem praxe je jednak seznámení s pracovištěm, důležitější je ale práce s dětmi, schopnost navázat kontakt, rozvíjet ho v rámci výchovně vzdělávací práce, motivovat děti k činnosti, koncipovat a realizovat volnočasový program dle osobnosti dětí a jejich individuálních zvláštností.

Základní znalosti pro práci s dětmi získávají naši studenti v předmětech pedagogika a pedagogika volného času, praxe jim ale umožní nahlédnout pod pokličku studovaného zaměření a nasměruje je k dalšímu vzdělávání.

Zhodnocení praxe studentkou druhého ročníku: „Velmi se mi ve školce líbilo, příjemné prostředí, skvělý přístup všech zaměstnanců a zároveň vstřícné a milé řešení všech vzniklých neočekávaných situací. Velmi oceňuji individuální přístup paní ředitelky, měla přehled o všech dětech, dokázala je zaujmout a dobře vést.“

Studenti si z absolvovaného týdne odnesli řadu zážitků, zkušeností a také hromadu obrázků od dětí. Foto O. Blažková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace