Opět jsme nahlédli do praxe

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
18.06.2022 06:54
Poslední úprava:
 
před rokem

Naši studenti oboru Sociální činnost navštěvují v rámci odborné praxe zařízení sociálního charakteru. Druháci strávili týden v organizacích věnujících se seniorům. Navštívili např. domovy pro seniory, pečovatelskou službu, Senior Point, domovy se zvláštním režimem, nemocnice, městské a obecní úřady. Věnovali se klientům v přímé péči, pracovali jako aktivizační pracovníci či vypomáhali v kanceláři s administrativou klientů. Ze zařízení nám šla velmi pěkná zpětná vazba, studenti se ve svých 17 letech do práce vrhli po hlavě, ke klientům přistupovali zodpovědně, s empatií.

Třeťáci měli v tomto pololetí praxi po dobu dvou týdnů, po celou dobu mohli být v jednom zařízení či využít pro každý týden zařízení jiné. Zároveň si mohli vybrat cílovou skupinu klientů, která je zajímá nejvíce. Podívali se do denních stacionářů, domovů pro seniory, oblastního spolku Českého červeného kříže, dětské skupiny, mateřské a základní školy, úřadů práce, městské sociální služby. I tito studenti nahlédli do přímé péče, osobní asistence, sociálního šetření v domácnostech a seznamovali se s dokumentací klientů. Velmi nás těší, že řada našich studentů vypomáhá v zařízeních i ve volném čase jako dobrovolníci či brigádníci.

Jsme na všechny velmi pyšní a děkujeme za pořízení moc pěkných fotografií.

Foto – archiv školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace