„Kdo uteče, vyhraje II“

Pokračování přednášky kpt. Mgr. Lindy Hrubé Michkové

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
24.06.2022 16:29
Poslední úprava:
 
před rokem

Ve středu 22. června 2022 se konala velice zajímavá přednáška pod vedením odborníka z praxe kpt. Mgr. Lindy Hrubé. Paní Linda, mimochodem absolventka naší školy, která pracuje na pražské pobočce Cizinecké policie ČR, nám přednášela na téma psychopatie a sociopatie.

Přednáška začala příběhem o ženě, která byla 15 let obětí psychopata. Z příběhu vycházelo následující povídání, během kterého paní Linda poukazovala na chování a prožívání psychopatů. Nastínila nám charakteristické znaky a rysy, které psychopaty vystihují.

V druhé polovině přednášky vyprávěla o sériových vrazích a psychopatech z našeho blízkého okolí. Mezi ně patří Zachariáš, Straka a Zelenka. Podrobně nás obeznámila s jejich příběhy, charakterem a s hlavními motivy vraždy. Během přednášky jsme měli k dispozici spoustu prostoru k zodpovězení našich dotazů.

Paní Linka nám předala své dlouholeté zkušenosti, které v životě určitě využijeme. Zaujala nás svým projevem a poznatky, které nastřádala během spolupráce s obětmi psychopatů. Opětovné návštěvy kpt. Mgr. Lindy Hrubé si velmi vážíme a těšíme se, že se v následujících letech znovu setkáme.

Žáci 3E


Ing. Andrea Kubínová

Učitelka odborných předmětů

Projektová manažerka školy

Hlavní koordinátorka ŠVP

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace