Slavnostní zápis 1. ročníků

Po covidové pauze se vracíme k tradici

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
24.06.2022 16:33
Poslední úprava:
 
před rokem

Ve čtvrtek 16. června 2022 uvítala naše Akademie žáky budoucích prvních ročníků s jejich rodiči. Někteří u nás byli již v rámci dnů otevřených dveří či během přijímacích zkoušek, pro mnohé šlo o premiéru. A protože se jich hlásí hodně, proběhl slavnostní ceremoniál ve školní aule ve třech vlnách. Jako první nastoupili žáci studijních oborů, tedy zájemci o gymnázium, sociální činnost a nástavbové podnikání, po nich následovali žáci výtvarných a uměleckořemeslných oborů a akci uzavřeli budoucí učni.

Scénář byl stejný – přítomné uvítal jménem města Světlá nad Sázavou jeho starosta Ing. František Aubrecht a po něm ředitel školy Ing. Martin Kubín. Hlavním úkolem akce ovšem bylo předat základní informace o struktuře a průběhu studia v jednotlivých typech oborů. Toho se ujali pracovníci školního managementu – paní Lenka Tvrdíková za ekonomický úsek, MgA. Milan Krajíček a Ing. Zdeněk Loudát za jednotlivé sekce výtvarných a uměleckořemes­lných oborů.

Zápis poté pokračoval už v jednotlivých učebnách, kam si své budoucí svěřence odvedli třídní učitelé, aby je informovali o základních pravidlech a dokumentech školy a v předstihu je připravili na začátek nového školního roku. Místní poté opustili školu, žáci ubytovaní si vyřizovali nezbytné formality spojené s pobytem na Domově mládeže. Většina z nich zůstávala i na dvoudenní adaptační pobyt, ale o něm je samostatná reportáž.

Celou akci organizačně zajišťovala Bc. Helena Kotěrová – od přípravy programu přes komunikaci s rodiči, kompletování dokumentů a písemností pro třídní učitele až po samotný průběh akce. Podle ohlasu přítomných se jim u nás líbilo a budou se těšit na samotné studium.

Fotografie ze slavnostního dopoledne si můžete prohlédnout na odkazu https://akademie-svetla.rajce.idnes.cz/22_06_16_-_Slavnostni_privitani_prvnich_rocniku/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace