Proběhl další ročník adaptačního kurzu pro nové žáky

Stejný, a přece vždy jiný vícedenní program

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Domov mládeže, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
24.06.2022 16:38
Poslední úprava:
 
před rokem

Adaptační kurzy se na naší škole staly již tradicí a mohlo by se zdát, že mají stále stejný průběh. Opak je ale pravdou. Každý kurz je jiný, a to díky novým účastníkům. Letošní adapťák se konal od čtvrtka 16. 6. a následoval po slavnostním zápisu žáků přijatých od nového školního roku do prvních ročníků. Během tří dnů se u nás adaptovali žáci, kteří budou od září ubytovaní v domově mládeže a kteří projevili o seznamovací kurz zájem.

Smažený sýr s hranolky dodal energii na zvládnutí odpoledního programu. Pro žáky byla nachystaná přednáška dle jejich zaměření. Jednalo se o přiblížení zvoleného oboru, průběhu studia a možnosti uplatnění. Dále následovaly již konkrétní seznamovací aktivity. Počasí nám nepřálo, a tak se většina her konala v budově školy či přilehlém altánku. Chvíli trvalo, než se prolomilo mlčení, než opadl prvotní ostych. Podvečerní vycházka po Světlé byla příjemným zakončením tohoto dne.

Páteční dopoledne patřilo vlastnímu tvoření. Žáci prošli truhlárnou, hutí, brusičskou, malířskou, keramickou, aranžérskou a zlatnickou dílnou, kde si mohli vyzkoušet nástin práce těchto profesí a vyrobit si drobný předmět. Například v truhlárně si žáci obrušovali dřevěný domeček, v malírně zdobili dle vlastní fantazie zrcátko, na keramice pak společně kachli, v aranžérské dílně si vyrobili placku s oblíbeným motivem a u zlatníků opilovávali malý přívěšek.

Odpoledne nás Posázavský pacifik přesunul do Smrčné, odkud jsme se vydali poměrně náročnou zarostlou cestou na Stvořidla. A tady jsme už jen příjemně vegetili u zmrzliny, limonády a langošů. Abychom i zde podpořili bližší seznámení žáků, rozdělili se do jednotlivých týmů a dostali od nás výčet výzev, které měli plnit, např. společně vytvořit písmeno z vlastních těl, živou pyramidu, vyfotit se s neznámou osobou či si udělat selfie na mostě. Po návratu do Světlé následoval krátký rozchod. Žáci se mohli dále bavit na klubovnách, hráli fotbálek, activity, twister… Někdo byl ale natolik unavený, že šel brzy spát.

Sobota patřila loučení, žáci navázali řadu kontaktů, které budou během letních prázdnin jistě udržovat a 31. 8. se jim bude k ubytování přijíždět s jistějšími pocity, neovládne je strach a nervozita z neznámého a budou se k nám těšit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace