Když na školní výlet, tak na Moravu

Za krásami Znojemska

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
28.06.2022 11:38
Poslední úprava:
 
před rokem

Po dvou covidových letech jsme mohli konečně vyrazit na školní výlet. Řeč je o třídách 3.S a 3.SV. Volba byla jasná – poznat krásy Moravy v okolí Znojma. Program byl náročný; ve třech dnech jsme se rozhodli poznat kulturní památky Znojma, projet na kánoích povodí Dyje a nakonec vyrazit pěšky po vinicích Peklo a Šobes.

Dne 15. 6. 2022 jsme nasedli do vlaku směr Šatov. Po 4,5 h jsme dorazili do Znojma, kde se ujal celé výpravy kolega Karel Trojan, aby nám ukázal dominanty svého rodného města Znojma. Nejdříve jsme navštívili nedaleký proslulý klášter v Louce a potom nasedli do vláčku, který nás s výkladem průvodce provezl celým Znojmem. Navečer jsme dorazili do Šatova, kde jsme se ubytovali a večer zasportovali – volejbal, fotbal.

Dne 16. 6. 2022 jsme po vydatné snídani opět vyrazili do Znojma, abychom sjeli na kánoích část řeky Dyje. Přestože mezi žáky byla spousta úplných začátečníků, tak se daného úkolu zhostili se ctí. Čekalo na nás 5 jezů a krásná příroda kolem Dyje. Vše jsme ve zdraví přežili a pozdravem „ Ahooj“ zakončili naši vodáckou misi. Navečer někteří zůstali na znojemské plovárně a zbytek se přesunul na základnu do Šatova načerpat síly na zápas ve volejbalu učitelé versus studenti. Po těžkém boji nakonec vyhráli učitelé.

Dne 17. 6. 2022 jsme v 9 h pokračovali autobusem do Lukova, odtud jsme vyrazili po vinných stezkách. Do Šatova nás čekalo urazit 15 km. Procházeli jsme Národním parkem Podyjí Šobes. Večer jsme si opekli špekáčky a začali si pomalu balit na zpáteční cestu. Myslím, že budu mluvit za všechny, náš výlet neměl chybu. Na závěr bych použil slova Karla Trojana: „ A takhle my si tady žijem.“

Foto třídní archiv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace