Třídní výlet 2. E aneb poznáváme Trnávku

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
29.06.2022 08:01
Poslední úprava:
 
před rokem

Se svojí třídou jsem se vydala v předposledním školním týdnu (ve dnech 22.6. – 24.6.2022) na třídenní výlet. Cílem nám bylo Rekreační středisko Trnávka. Cesta byla spletitá, ač je Trnávka poměrně nedaleko, dostat se k ní se dvěma autobusovými přestupy byl kvůli zpožděným a často i nenavazujícím spojům téměř nadlidský úkol. A dalším oříškem byla 45minutová cesta lesem k místu určení, kdy někteří neodhadli množství zavazadel či se vydali po červené s kufry na kolečkách. Ale i toto úskalí jsme překonali a úspěšně dorazili k Trnávce.

Ubytovali jsme se v chatkách, které nám sloužily čistě k přespávání, jinak jsme veškerý čas trávili venku, povídali si, koupali se, hráli přehazovanou, fotbal, badminton, prostě užívali si pohody a poznávali se méně formálně než ve školních lavicích.

Středeční večeře se nesla ve znamení soutěže o nejlepší těstovinový salát, byla jsem součástí hodnotící poroty a moc si pochutnala na salátu s tuňákem. Ve čtvrtek večer jsme si opékali buřtíky, grilovali hermelín a klobásky. No, v jídelníčku nám nechyběly ani polévky z pytlíku, bonbony, brambůrky, ale i meloun a hroznové víno, od každého trochu. Čtvrteční dopoledne a poledne jsme strávili v Želivském klášteře. Velice příjemná prohlídka se sympatickým průvodcem zaujala především děvčata, chodby kláštera, rajská zahrada i samotný klášter byly pozoruhodné. Nahlédli jsme též do připomínky původní psychiatrické léčebny.

Myslím, že jsme si to všichni moc užili, výlet se vydařil, počasí vyšlo perfektně, parta byla skvělá a vzorná a tento školní výlet s mojí třídou považuji za velice příjemné zakončení školního roku. Foto O. Blažková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace