DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Cestu k nám si našly desítky návštěvníků

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
29.09.2022 07:59
Poslední úprava:
 
před rokem

Sobota 24. září 2022 byla nejen prvním dnem tradiční václavské pouti ve Světlé, ale také dnem, kdy jsme návštěvníkům nabídli prohlídku našeho areálu.

Na chodníku nad školou hosty vítal gumový panák, v parčíku hned pod schody se už od rána činili naši kameníci a kováři, kteří se sem přesunuli z Lipnice, aby předvedli svou práci a nabídli drobné předměty vyráběné na místě.

Za vstupní branou v první venkovní galerii bylo zřízeno informační centrum. Od rána tu bylo živo, lidé přecházeli jednotlivě i ve skupinách, mohli jste tu vidět zástupce všech věkových kategorií. Rodiče deváťáků se zajímali o nabízené učební i maturitní obory, bývalí absolventi se chtěli podívat, co se u nás změnilo, návštěvníci poutě si jen chtěli obohatit sobotní program.

Nabídli jsme čtyři komentované prohlídky a pro ty, kdo čekat nechtěli, jsme měli proškolené průvodce z řad žáků gymnázia a sociálních oborů. Pokud si někdo chtěl prohlédnout opravdu všechno, musel si na to vyhradit aspoň dvě hodiny – otevřené byly galerie s výrobky žáků, ateliéry pro výuku designových oborů, glyptotéka, dílny jednotlivých oborů pro výuku aranžérů, zlatníků, brusičů a malířů skla, dílna vitráží, školní huť, keramika, truhlárna, ale i specializované učebny školy či pokoje a klubovny DM.… Na všech stanovištích byli pracovníci školy připraveni prezentovat daný obor, zodpovědět otázky, popsat program a perspektivu oboru, zatímco žáci předváděli návštěvníkům, co všechno už se naučili a čemu se po absolvování školy budou věnovat. Mnozí hosté nevynechali ani školní prodejnu nebo jen poseděli na lavičkách ve školní zahradě. Rušno bylo až do čtvrté hodiny odpoledne, kdy akce skončila. K jejímu zdaru jistě přispělo i poměrně příjemné podzimní počasí.

Uznání si zaslouží dílna aranžérů pod vedením Bc. Marcely Chvátalové za vytvoření podzimních dekorací v interiérech i u vchodů do budov a poděkování patří všem studentům a pracovníkům školy, kteří nás v tento den prezentovali.

Foto H. Kotěrová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace