Osudy, které varují

Beseda s odsouzenými ženami

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
05.10.2022 08:25
Poslední úprava:
 
před rokem

V rámci preventivních programů zorganizovala Ing. Andrea Kubínová ve spolupráci s Mgr. Alenou Jahodovou, psycholožkou Věznice Světlá nad Sázavou, besedu s třemi odsouzenými ženami ochotnými podělit se o své životní zkušenosti s našimi studenty.

Akce proběhla v pondělí 3. 10. 2022 ve školní aule pro vybrané třídy sociálních oborů, gymnázia a podnikání. Paní Jahodová nejprve formou prezentace seznámila přítomné s úkoly a režimem věznice, s denním programem odsouzených i podmínkami pro výkon trestu. Pak už dostaly prostor tři mladé ženy, které jsou ve vězení opakovaně, a to kvůli drogám, se kterými se jako mladé setkaly v roli konzumentů, poté i jako výrobci a distributoři, případně kvůli drogám páchaly jinou trestnou činnost. Jejich cesty k drogám byly různé, ale výsledek je stejný – promrhané roky života, opakované odsouzení, ztráta důvěry blízkých, zatím neúspěšná snaha žít opět normální život… Prostor byl v závěru i na dotazy přítomných studentů.

Z tváří i otázek studentů bylo zřejmé, že je osudy odsouzených nenechaly lhostejnými. Snad jim v budoucnu pomohou také najít správnou cestu v životě a vyhnout se střetům se zákonem.

Foto A. Kubínová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace