Návštěva sociálních zařízení v našem regionu

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
12.10.2022 13:06
Poslední úprava:
 
před rokem

V rámci týdne sociálních služeb, který letos probíhal od 3. do 9. října 2022, jsme navštívili s našimi žáky hned několik sociálních zařízení.

Sociální centrum ve Světlé n. S. navštívili žáci 1. ročníku oboru Sociální činnost. Kromě klasického domova pro seniory si mohli prohlédnout i dům s pečovatelskou službou a denní stacionář. Seznámili se se službami, které jsou poskytovány seniorům převážně se sníženou soběstačností z důvodu věku nebo jejich zdravotního stavu.

Žáci 2. ročníku oboru Sociální činnost se vydali do Sociálně terapeutické dílny také ve Světlé n. S. Jde o ambulantní službu pro osoby se sníženou soběstačností z důvodu mentálního, tělesného postižení nebo s kombinovanými vadami. Klienti se zde zapojují do různých pracovních činností, jejichž hlavním účelem je získávání a zdokonalování pracovních návyků a dovedností. Žáci si mohli sami vyzkoušet některé činnosti a zvláště oblíbenou aktivitou se stala jízda na elektrickém vozíku. Posledním zařízením, které jsme navštívili s žáky 3. ročníku Sociální činnost a 1. a 2. ročníku oboru Ošetřovatel, byl Domov ve Zboží. Samotný domov, ale i chráněné bydlení, denní stacionář a sociálně terapeutická dílna se nacházejí v krásném prostředí rozlehlého a udržovaného parku, na jehož údržbě se podílejí také klienti. Žáci měli možnost pohovořit a zapojit se do pracovních terapií s lidmi s různým zdravotním handicapem.

Návštěvy sociálních zařízení byly příjemným zpestřením školní výuky a napomohly žákům k rozšíření povědomí o některých sociálních službách poskytovaných v našem okolí.

Foto O. Blažková, M. Muzikářová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace