ENERGIE - BUDOUCNOST LIDSTVA

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
12.10.2022 13:38
Poslední úprava:
 
před rokem

Opět po roce proběhly na naší škole besedy o Energii – budoucnosti lidstva. Ve čtvrtek 6.10. a v pátek 7.10. 2022 se celkově 4 skupiny žáků prvních ročníků dozvěděly důležité informace o různých zdrojích energie, jejich přednostech, nedostatcích nebo způsobech využití. Způsoby výroby energie a možnosti úspor elektřiny jsou vzhledem k současné situaci více než aktuálním tématem. Zamyšlení nad budoucností výroby energie a jejím uchováváním se v dnešní době zabývá téměř každý a žáci Akademie určitě nejsou výjimkou. Přecházíme na elektromobilitu, roste počet obyvatel naší planety, zvyšuje se životní úroveň. To vše a mnohem více je důvodem k neustálému nárůstu spotřeby energie. Co se stane, když dojde k blackoutu a jak se na něj připravit? Jak funguje jaderná, solární, větrná nebo vodní elektrárna? Na všechny tyto otázky odpovídali zkušení lektoři z jaderné elektrárny Temelín Ing. Štěpán Zelman a Ing. Jiří Tyc společně s Tomášem Hejlem ze společnosti Hejl Servis, který ve spolupráci se skupinou ČEZ besedy pro střední školy organizuje. Součástí besed byly také zajímavé pokusy a názorné ukázky využití energie nebo měření radioaktivního záření.

Žáci všech zúčastněných tříd byli s přednáškami spokojeni a aktivně se zapojovali do debaty nad aktuálními tématy. Učitelé ocenili přínosy pro vlastní výuku a zvýšení zájmu o technické a přírodovědné obory.

Děkujeme pořadatelům této vzdělávací akce pro naše žáky a těšíme se na další budoucí spolupráci.

Foto J. Kořínek


Mgr. Jakub Kořínek

Zástupce ředitele školy pro teoretické vyučování

Školní metodik prevence

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace