Na „Hoře pokladů“

Exkurze žáků prvního ročníku do areálu Skládky a sběrného dvora Rozinov

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
17.10.2022 08:31
Poslední úprava:
 
před rokem

Všechny naše žáky se snažíme vést k zodpovědnému odpadovému hospodářství, a to nejen ve škole, ale i ve svých rodinách. Na úvodní vstupní motivační hodinu, kde se pod vedením třídního učitele, případně učitele biologie či ZPV, seznámí s tříděním odpadu v rámci třídy a školy, navazuje tradiční exkurze do nedalekého areálu Skládky a sběrného dvora v Rozinově. Tam se naši žáci podívají, jaká je další cesta odpadu tříděného i netříděného. Tradici bylo učiněno zadost i letos. Celkem pět skupin se v období od 23. 9. do 14. 10. 2022 vypravilo do jmenované instituce, aby se podívalo, jaké jsou další cesty odpadu pocházejícího z naší školy, zdejších firem i domácností.

Pohled na uklizený dvůr s řadou kontejnerů, vyprávění zdejších pracovníků o problematice třídění odpadu i dalšího využití jednotlivých frakcí doprovázené častým navážením dalších a dalších vozidel naplněných odpadovým materiálem byl pro žáky nevšedním zážitkem. Pravděpodobně nejpůsobivějším okamžikem však byla návštěva jednoduché třídící linky, kde se ručně třídí navezený plast ze žlutých kontejnerů. Té pak lehce konkuroval pohled z vrcholu už uzavřené části skládky do sektoru skládky aktivní. Stáli tam na vrcholu kopce napěchovaného „vyvezeným bordelem“ a přemýšleli nad tím, že pro naše potomky to jednou nejspíš bude důležitý zdroj surovin.

Foto E. Bernadová


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace