Světelská Akademie si připisuje další úspěch

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
17.10.2022 09:17
Poslední úprava:
 
před rokem

Stali jsme se členy Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky

Před čtyřmi lety požádala Akademie ve Světlé nad Sázavou o vstup mezi členy Asociace škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory. Po představení školy v prezentaci bylo tehdy na „Hellichovce“ — VOŠ grafická a SPŠ grafická v Praze rozhodnuto, že můžeme být čekateli na post řádných členů asociace. Během následujících let jsme se účastnili setkání, pozorovali dění a čerpali inspiraci ze společných debat.

Ve dnech 11. a 12. října 2022 se v Koutech a ve Světlé nad Sázavou konalo 49. zasedání Asociace. Na tomto termínu jednání žádala naše škola o plnohodnotné členství včetně hlasovacího práva. Na jednání vystoupili zástupci NPI, Kraje Vysočina, města Světlá n. S a omluvena byla účast z MŠMT.

Jednání začalo v úterý ráno v Koutech, kde jsme představovali naši školu formou prezentace. Po obědě jsme se přesunuli do areálu školy ve Světlé nad Sázavou, kde si zástupci škol Asociace prohlédli prostory školy, její materiálové vybavení. Ale hlavně je zajímala práce našich kantorů s žáky na dílnách a v ateliérech. Později odpoledne jsme se společně přesunuli na odloučené pracoviště do Lipnice nad Sázavou, kde probíhal stejný program jako ve Světlé. Po večeři během posezení probíhala neformální diskuze s četnými dotazy směrem k fungování naší školy.

Druhý den práce Asociace pokračovala a jedním z bodů jednání bylo hlasování o přijetí naší školy mezi členy. Hlasování pro nás dopadlo úspěšně. Akademie ve Světlé nad Sázavou se stala tímto 35. členem Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky. Je to pro nás čest a máme z toho velkou radost. Naše škola byla chválena za organizaci setkání, práci kantorů, vybavení školy. Chváleni byli i naši žáci.

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se na organizace jednání a následné prezentaci v Koutech, ve Světlé i v Lipnici podíleli. Foto H. Kotěrová, J. Kořínek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace