Jazykový kurz pedagogů přes projekt Erasmus+

Studijní pobyt na Maltě

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
18.10.2022 20:01
Poslední úprava:
 
před rokem

O aktivitách v rámci projektu Erasmus+ jsme se na webu školy už zmiňovali. Šest pedagogů vyjelo do zahraničí, aby si zlepšili své jazykové dovednosti nebo získali základy potřebné pro komunikaci v cizím jazyce v rámci navazování mezinárodních vztahů.

Čtyři pedagogové, Milan Krajíček, Vlastimil Šenkýř, Eliška Havránková a Vojtěch Havránek si pro svůj pobyt a zlepšení anglického jazyka zvolili nejmenší zemi Evropské unie Maltu neboli Maltskou republiku. Jedná se o ostrovní zemi ve Středozemním moři.

Jejich oficiálním jazykem je maltština a angličtina, proto není problém se kdekoliv domluvit. Zdejší lidé kombinují oba jazyky dle potřeby. Tvrdí, že některé věci lze lépe vyjádřit v tom či onom jazyce, proto když spolu hovoří, přecházejí plynule z jednoho jazyka do druhého.

Každý z pedagogů byl umístěn do třídy podle úrovně své angličtiny. Třída byla nakombinovaná tak, aby se v ní střetlo co nejméně lidí se stejným mateřským jazykem. V dopoledních hodinách probíhala praktická výuka podle předlohy či učebnice a v odpoledních bylo ve třídě méně lidí se zaměřením na konverzaci. Byla to pro všechny skvělá zkušenost a příležitost. Mohli jsme se stát na nějakou dobu součástí tamní kultury a nasát energii z moře a slunce a především cizího jazyka. Moc děkujeme!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace