Jarní dýchánek se světelskou účastí

Agenda:
 
DofE
Publikováno:
 
17.03.2009 13:42
Poslední úprava:
 
před 15 lety
O víkendu 14. a 15. března se v Mladé Boleslavi konal Jarní dýchánek Programu Edie. V budově Domu dětí a mládeže se sešli zástupci z Boleslavi, Poděbrad a Světlé nad Sázavou.

Program dýchánku vytvořila Zuzka Aszmongyová, která je v maturitním ročníku Gymnázia v Mladé Boleslavi. „Zuzka je velice šikovná mladá vedoucí. Má chuť dělat akce tohoto typu, je určitě dobrou mladou krví pro Edieho,“ řekl vedoucí světelského Edieho Michal Šimek.


Tvorba EDIE sousoší


Při předvádění toasteru, Kateřina hraje vypečený toast


Tajemné názvy v programu byly okamžitě odkryty. Hra Ekosystém, rozdělená na tři různé roky, připomínala spíše trénink běžců maratonu. Účastníky čekala jedna hodina běhání na různá stanoviště s cílem, sebrat a hlavně uživit co nejvíce štik, čápů a kun.

Jako druhý bod sobotního programu byla kavárna Svět. V té na Edíky vykoukla krása konverzace při svíčkách a vonných tyčinkách. Při čaji a sušenkách se rozebírala témata jako například Největší průšvih, Největší cestovatelský zážitek, Věc, která mě od základu změnila a mnohá další, vážná i úsměvná.V kavárně Svět


Pestré menu

Večerka byla odložena na neurčito, takže i večer a noc si všichni náležitě užili při stolních hrách nebo jen při družné konverzaci.

Po společně připravené snídani následovalo další aktivní vyžití, tentokrát obchodování v tureckém a bulharské stylu. Jinak by se tato hra dala nazvat Turisti, nenechte se obrat! Šlo o to, vydělat co nejvíce. Problém byl ale v tom, že se nemohlo mluvit. I tak se ale ukázalo, že Edík je připraven na vše.

Odpoledne přišla na řadu procházka po Mladé Boleslavi a jejích památkách spojená s návštěvou minizoo, v níž má Program Edie také své zvířátko – černého kozlíka Edieho. A zbývalo jen loučení. „Byla to super akce. Moc jsem si jí užila. Bylo tak dost starých známých, k tomu přibyli noví lidé. A byla tam skvělá atmosféra," popsala Kateřina Satrapová, studentka světelského gymnázia. Jarní dýchánek byl jednou z akcí, která se konala v rámci neformální setkávání mladých lidí Programu Edie.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace