PODNIKATELÉ Z PRAXE NA NAŠÍ ŠKOLE

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
09.11.2022 08:10
Poslední úprava:
 
před rokem

Dne 8. 11. 2022 opět proběhl na naší škole dvouhodinový seminář “Můžeš podnikat”. Pod tímto názvem vystupuje nezávislý a svobodný spolek podnikatelů z celého Česka, který realizuje vzdělávací program Můžeš podnikat pro studenty základních, středních a vyšších odborných škol. Jejich cílem je inspirovat studenty k podnikavosti a podpořit je na jejich cestě k samostatnosti a nezávislosti. Semináře se zúčastnili žáci I. P a II. P oboru podnikání, žáci III. S a III. SV uměleckořemeslných oborů a studenti II. VOŠ.

V první části semináře vystoupila podnikatelka paní Jitka Nagelová, odbornice na online-marketing, která představila celý projekt “Můžeš podnikat” a s tím související možnost účasti žáků na letních kempech, workshopech a přednáškách. Prostřednictvím svého příběhu sdělila žákům své úspěchy i neúspěchy během cesty za svým snem, který se jí podařil realizovat ve vlastním projektu Halíře “dělají” talíře. V rámci tohoto projektu se setkává s podnikateli, vede s nimi rozhovory a učí je, jak se správně prezentovat v marketingu. Její vzkaz pro žáky: zkoušejte, učte se nové věci, zlepšujte se v tom, co vám jde nejlépe.

Druhá část semináře patřila podnikatelce paní Regině Vondrové, networkerce, obchodnici a lektorce obchodních dovedností, jejíž heslo zní: “Založím, rozjedu, nastartuji KDECO”. Ta se ve svém podnikání zaměřuje na aktivní networking – navazování vztahů prostřednictvím podnikatelských klubů, které na Vysočině buduje. V těchto klubech se setkávají různí podnikatelé, sdělují si svoje zkušenosti, zjišťují, zda si nemohou být navzájem užiteční. Jejím cílem je dávat lidi dohromady a pomáhat jim vykročit za svým snem. I ona musela nejdříve získat řadu zkušeností nejen jako studentka VŠ (v rámci vlastního projektu “Vyjádři se”), ale i jako ředitelka neziskové organizace „Edu Fórum”. Její vzkaz pro žáky: sebepoznání, pokora, kladení otázek, mlčet a naslouchat.

V závěrečné diskuzi byly žákům zodpovězeny konkrétní dotazy z oblasti podnikání. Vybranému účastníku semináře byl předán voucher na e-knihu “Čím v životě budu”, kterou darovalo nakladatelství Jan Melvin Publishing a spolek Můžeš podnikat.

Příběhy obou podnikatelek určitě přispěly k inspiraci a motivaci žáků k vlastní seberealizaci.

Foto M. Zajíčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace