V kontaktu s historií

Gymnazisté se zapojují do projektu Příběhy našich sousedů

Agendy:
 
Informační portál , Gymnázium
Publikováno:
 
09.11.2022 10:02
Poslední úprava:
 
před rokem

V letošním roce byla gymnázia našeho regionu vyzvána k účasti v projektu Příběhy našich sousedů. Projekt vytvořila nezisková organizace Post bellum s cílem zaznamenat výpovědi pamětníků událostí 20. století.

V průběhu října 2022 jsme dotvořili pětičlenný pracovní tým ve složení Simona Pejřimovská, Nella Findová, Matyáš Smolík, Lucka Chmilová a Květa Kosinová. Zájemců bylo víc, ale regule projektu rozšíření týmu nepovolují. První ze jmenovaných Simona Pejřimovská zkontaktovala “našeho“ pamětníka, který je ochotný podělit se s námi o svůj životní příběh. Tým už má za sebou i první workshop zaměřený na práci s technikou a na způsob zaznamenávání výpovědi pamětníka, protože výstupem bude videodokument. Nyní připravujeme otázky pro pamětníka a čeká nás první setkání s ním.

Do konce března by práce měly být hotovy, v dubnu nás čeká prezentace projektu na slavnostním setkání všech týmů regionu, příběh se pak objeví na stránkách projektu a v internetovém archivu Paměť národa.

V rámci projektu se studenti naučí mnoho praktických dovedností při práci s natáčením a následným zpracováním nahrávek, ale i dovednosti sociální – komunikovat a spolupracovat v týmu, navázat kontakt s pamětníkem.

Více o projektu na www.pribehynasichsousedu.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace