Audiokniha Nalakuj to narůžovo od Martiny Formanové

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
15.11.2022 09:20
Poslední úprava:
 
před rokem

Dne 9. listopadu 2022 se v Americkém centru v Praze konal křest audioknížky Martiny Formanové nazvané Nalakuj to narůžovo, jejíž přebal navrhla vyučující Akademie ve Světlé nad Sázavou Šárka Satrapová. Jedná se o už druhý přebal vytvořený pro tuto autorku. První kniha se jmenuje Povídky na tělo a vyšla v roce 2021. Knížku poutavě namluvila herečka Bára Munzarová, jejíž otec, známý herec, byl velkým obdivovatelem Miloše Formana a rodinný přítel. Formanová upřímně a s opravdovou otevřenou lidskostí vypráví o nelehkých týdnech a měsících strávených po smrti svého milovaného manžela a slavného režiséra Miloše Formana.

„S ohledem na sdělení v knize jsem se snažila zachovat nějakou vážnost i přesto, že autorka na mnoho věcí pohlížela s humorem. Původně měl být na přebalu i portrét Miloše Formana, nicméně typické hranaté brýle, které nosil tento známý režisér, nejsou pro takovou portrétní grafiku a na takto malém formátu vůbec vhodné,“ sdělila Šárka Satrapová. „Nicméně, i když se jednalo o osobní zpověď autorky o životě tohoto slavného páru, přece jenom to byla knížka napsaná až poté, co Miloš Forman odešel. Tedy dává smysl, že je tam jenom autorčin portrét,“ dodává. Audiokniha je doplněná hudbou od Raven, která citlivě podtrhuje autorčin souboj s prázdnotou, první pokusy na poli stand-up vystupování a hledání nové životní cesty. Audioknížku pokřtil známý herec a dabér Jiří Lábus.

Večerem provázela Veronika Bednářová.

Foto Š. Satrapová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace