Motivační přednáška s Ing. Milanem Šmídem

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
18.11.2022 19:51
Poslední úprava:
 
před rokem

V pátek 4. 11. 2022 hostila Akademie ve Světlé nad Sázavou vzácnou návštěvu. Zavítal k nám světelský rodák a marketingový ředitel skupiny Packeta – Zásilkovna s.r.o., Ing. Milan Šmíd.

Milan vystudoval VŠE v Praze a už během studií na vysoké škole začal pracovat pro společnost Seznam.cz. Vypracoval se až na pozici vrcholného manažera v oblasti služeb skupiny Seznam, jako je Sbazar, Sauto, Zboží apod. Následně přešel do Zásilkovny, kde řídí marketing nejen pro ČR, ale i pro všechny okolní státy, ve kterých Packeta – Zásilkovna s.r.o. působí. Má za sebou velké úspěchy u jedné z nejrychleji rostoucích firem v ČR a v roce 2020 se stal finalistou soutěže Manažer roku. Milan je vyhledávaným odborníkem v oblasti e-commerce a jako přednášející se pravidelně účastní všech klíčových akcí tohoto stále se rozvíjejícího segmentu ekonomiky.

Pro naše žáky si připravil dvouhodinovou přednášku o marketingu a motivaci k osobnímu rozvoji. Nejdříve se rozpovídal o své pozici ve skupině Packeta, přiblížil žákům, v čem spočívá jeho práce a co vše je potřeba k vybudování úspěšné značky. Samozřejmě také zavzpomínal na své dětství a dospívání ve Světlé nad Sázavou. Na své rodné město nezanevřel a stále se sem rád vrací. Dokonce je stále aktivním hráčem světelského fotbalového týmu! Všem žákům doporučil, aby se nebáli neznámého a určitě se po maturitě vydali na vysokou školu. Popisoval jim své zkušenosti se studiem na střední i vysoké škole nebo z prvních stáží u korporátních firem v Praze, které vyhledával již při studiu na VŠE.

Popsal žákům, jak funguje e-commerce, v čem spočívá spolupráce s influencery a na co si dát pozor při svých aktivitách na sociálních sítích a internetu. Upozorňoval zejména na různé typy manipulací a dezinformací, které se na internetu i mezi kurýrními firmami často objevují. Nechybělo ani zamyšlení nad časem věnovaným sociálním sítím a rozdíly mezi reálným životem a fotkami z instagramu.

Milan si svou energií a otevřeností získal pozornost všech přítomných. Přednášky se zúčastnilo bezmála 100 žáků naší školy společně s některými pedagogy a ředitelem školy. Nevšedním zážitkem byla však tato přednáška také pro Milana a rodinu Šmídových. Mezi posluchači přednášky byla totiž i jeho sestra Monika Doležalová a maminka Zdena Šmídová, které jsou našimi pedagogy.

Foto J. Kořínek


Mgr. Jakub Kořínek

Zástupce ředitele školy pro teoretické vyučování

Školní metodik prevence

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace