Majáles 2009 - tak to máme za sebou…

Agenda:
 
DofE
Publikováno:
 
15.05.2009 15:03
Poslední úprava:
 
před 15 lety
Když v září přišla jedna z našich spolužaček s nápadem připravit historicky první Majáles ve Světlé nad Sázavou, nikdo z nás netušil, co máme před sebou. Skupinka studentek ze střední školy Akademie – VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou se nadšeně vrhla do práce. Téměř devět měsíců jsme s vydatnou pomocí třídního učitele Mgr. Michala Šimka řešili nesčetné problémy a svízelné situace. Až najednou…Tra dá!
Část přípravného týmu, Katka a Míša patří mezi Edíky

7.5.2009 naostro vypukla ta dlouho očekávaná událost. Program jsme zahájili dopoledne v městském kině. Požádali jsme žáky obou místních Základních škol i základní umělecké školy, zda by si pro ostatní spolužáky nepřipravili nějaké to vystoupení a neukázali jim, jak moc jsou šikovní. A že šikovní doopravdy byli! Patří jim naše vřelé díky, protože lepší program už jsme mít nemohli. A velké díky patří také našim spolužačkám Madle a Katce, které moderovaly a to i přesto, že obě skolila rýma. Byli jste všichni skvělí!

Zatímco se některé z nás potýkaly s dopoledním programem, ostatní byli se spolužáky v zámeckém parku a připravovali vše na odpoledne, kdy to všechno mělo oficiálně vypuknout. Budiž jim sláva, neboť vše zvládli a Majáles mohl být v 15:00 oficiálně započat.

Úvodní slovo měla paní starostka města Ing. Lenka Arnotová, Mgr. Michal Šimek a zástupkyně nás organizátorek Michaela Poláková. To, na co se mohli těšit nominovaní spolužáci, byla volba Krále a Královny Majálesu. Té se kromě naší školy zúčastnilo i odloučené učiliště České zemědělské Akademie Humpolec.


Jedna ze disciplín soutěže Král a Královna Majálesu

Korunku nakonec získali Jan Myslivec a Michaela Strašíková ze zemědělské akademie. Velkou radost nám udělali spolužáci ze ,,zemědělky“ svým sladkým dárkem pro nás organizátorky. Moc Vám děkujeme.

Ale jak jistě všichni víte, tím hlavním důvodem, proč tam všichni přišli, byly hudební kapely, které měly vystoupit. A koho jsme mohli slyšet? Hypnozu, Šatlavu, Zlatý voči, Komplex Oidipus, Exit, Houbu a NoVoVeSku. Účast byla ohromující a pro nás velmi potěšující. Ač neradi, museli jsme však program ukončit. A to o půl druhé v noci. Atmosféra byla téměř hmatatelná a všichni návštěvníci byli úžasní. Děkujeme Vám a doufáme, že bychom se mohli napřesrok vidět znovu.


První vystupující kapela – Hypnoza

Nesmíme však zapomenout poděkovat těm, bez kterých by náš Majáles nemohl nikdy být. Jsou to naši titulní sponzoři Světlá nad Sázavou a Probas, generální partner Univers, hlavní partneři SKI SPORT Tichý a Doležal, Rebel, partneři, Glasspo, MB Comp, Jahami Bohemia,Umělec­koprůmyslová Akademie Světlá n. S., Česká zemědělská akademie v Humpolci, Solárium a Bižuterie v Nádražní ulici, Bazar – Vesna.

V neposlední řadě patří náš dík i Ondrovy a Rosťovi, moderátorům odpoledního programu, spolužákům, kteří nám pomáhali, všem účinkujícím, majitelům stánků, dobrovolným hasičům, městské policii, zdravotnicím z červeného kříže a spoustě dalších. Bez vás všech bychom to nezvládli.


Za organizační tým Veronika Ulická
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace