ODBORNÝ VÝCVIK OŠETŘOVATELŮ V PŘEDVÁNOČNÍM ČASE

V budoucích ošetřovatelích se probudila touha pomáhat a nadělovat radost

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
22.12.2022 10:14
Poslední úprava:
 
před rokem

Od začátku prosince 2022 se žáci oboru Ošetřovatel účastní v rámci praxe různých předvánočních aktivit s klienty místního domova pro seniory. Studenti pomáhali klientům s pečením různých druhů cukroví, aranžovat vánoční truhlíky, zdobit věnečky. Studenti tuto práci zvládli velmi dobře, byli ochotní pomoci seniorům se vším, co bylo potřeba. Díky těmto aktivitám se většina žáků lépe a rychleji zdokonalila v komunikaci s klienty různého onemocnění (např. demencí, mentálním onemocněním, sluchovým a zrakovým postižením, či Parkinsonovou chorobou).

Součinnost zdejšího domova pro seniory a naší školy trvá již několik let, proto jsme se rozhodli se studenty vyrobit přáníčka, svícínky ze dřeva, andělíčky pro seniory a zaměstnance tohoto zařízení. Studenti ukázali svoji kreativitu při výrobě těchto dárků, tvorbu brali zodpovědně a konečný výsledek tvoření byl velice povedený.

V pátek 16. 12. proběhlo předávání výrobků s přáním hezkých Vánoc a šťastný nastávající rok. Klientům žáci vytvořili úsměv na rtech, u některých naopak slzy dojetí.

Nakonec žáci popřáli a rozdali přáníčka ošetřovatelům, zdravotním sestřičkám a poděkovali za jejich náročnou práci o seniory.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace