Co dáš ptáčku do zobáčku

Připravili jsme program pro MŠ Okrouhlice

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
22.12.2022 10:18
Poslední úprava:
 
před rokem

Pondělní ráno 12. 12. 2022 odstartovalo ve II.G s mírnou nervozitou. Akce, kterou celá třída chystala už měsíc, měla dnes vyvrcholit. Kulisy, které jim pomáhali vytvořit spolu se svými vyučujícími výtvarné výchovy i žáci sociálních a výtvarných oborů, byly rozestavěné, kulisy divadélka i loutky čekaly nachystané „na startu“, kytara byla naladěná a hlasivky rozezpívané. Jen posluchači chyběli – silnice zasypal sníh, a tak to měly děti z MŠ v Okrouhlici náročnější s dopravou.

Sice s malinkým zpožděním, ale přece „se začalo“. Pásmo her, písniček a pohádkového vyprávění inspirované ptačím zimním světem vtáhlo děti z mateřinky do zasněžené zahrady, kde se schází parta ptačích kamarádů – a díky nim se děti dozvěděly, proč a jak v zimě krmit ptáčky na zahradách.

Nezůstalo jen u slov, ve druhé části programu děti pro ptáčky také navařily a následně jsme vyrazili do terénu skutečné ptáčky opravdově pohostit. Jak už bylo řečeno – i příroda se zapojila do akce a bílá duchna, která přes noc zasypala areál naší školy, vytvořila velkolepou kulisu pro venkovní část programu. Nadílka slunečnice a dalších pamlsků byla proto ptačími obyvateli přijata s nadšením. Tečkou za zdařilou akcí bylo krmení vodního ptactva na nedaleké náplavce Sázavy, kde se děti mohly díky dalekohledům a pomoci svých starších kamarádů z naší školy podívat na kačenky opravdu zblízka.

Akci si podle následných ohlasů užily nejen děti z MŠ a jejich paní učitelky, ale i žáci II.G, kteří program připravovali. Mnoho z nich studuje gymnázium s pedagogickým zaměřením a nyní si tak mohli poprvé „ochutnat“ práci s dětským publikem. Až se na jaře vypraví na svou první praxi do mateřské školy, už se neztratí :-)

Velký dík patří panu Radku Volšanskému a jeho firmě PROBAS za věnování materiálu potřebného pro přípravu kulis.

Foto archív školy


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace