Naši studenti opět v Praze

Design interiéru navštívil showroom firmy Blum a galerii Kunsthalle

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
02.01.2023 07:57
Poslední úprava:
 
před rokem

Takřka již v předvánočním čase jsme se byli se studenty oboru Design interiéru podívat v Praze, a to na dvou zajímavých místech.

První zastávkou byla firma Blum, která vyrábí značkové nábytkové kování rakouské výroby. Její showroom sídlí v Libni a tam náš program začal. Studenti si mohli vyslechnout zevrubnou přednášku o výrobcích a jejich použití. Všechny výrobky si taktéž mohli na vlastní oči prohlédnout i osahat. Součástí naší návštěvy bylo i sestavení kuchyně na zkoušku, a to dle vlastních návrhů studentů. V showroomu je totiž možné si ověřit, zda návrh dobře funguje – se skříňkami v životní velikosti je možné sestavit kuchyň podle návrhu a ověřit ergonomii, uspořádání skříněk, vnitřní vybavení plánované kuchyně.

Druhou zastávkou byla galerie Kunsthalle na Malé straně, kde jsme měli možnost zhlédnout dvě výstavy. Tou první je tvorba Gregora Hildebrandta prezentovaná pod názvem A Blink of an Eye and the Years are Behind Us. Hildebrandt své sochy, instalace a obrazy vytváří z materiálů, jakými jsou lisované vinyly, zvukové pásky na plátně anebo plastové krabičky od audiokazet. Umělcova vrstevnatá tvorba formálně odkazuje k minimalismu a abstraktnímu expresionismu. Ta druhá s názvem A Invisible Forces představuje mladou generaci českých digitálních umělkyň a umělců, kteří zkoumají různé formy koexistence organických forem života.

Program byl náročný, ale obohatil studenty o nové pohledy na výtvarnou a designovou tvorbu současnosti.

Foto L. Slavíčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace