Adventní aktivity žáků a pracovníků Uměleckoprůmyslové akademie Světlá

Obohatili jsme adventní dobu v našem městě

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
02.01.2023 11:11
Poslední úprava:
 
před rokem

Prosinec je dobou nejkrásnějších svátků v roce spojených s mnoha akcemi ve Světlé, do kterých se pravidelně zapojujeme. K těm dlouholetým patří kreativní odpoledne pro děti. Letos se na nás opět obrátily pracovnice knihovny s prosbou, abychom pomohli uspořádat tato odpoledne v prostorách dětského oddělení knihovny. Ve středu 7.12. onemocněla paní, která měla s dětmi tvořit, a tak zaskočila paní Lenka Kratochvílová. Pod jejím vedením si děti vytvořily andílky z ruliček, ovečky na pověšení, přání s keramickými knoflíky a figurkami či namalovaly sáčky na dobroty. O týden později, tedy 14.12., už proběhla předem naplánovaná akce zajištěná opět paní Lenkou Kratochvílovou, která si na pomoc přizvala mistrovou odborného výcviku Věru Procházkovou a studentky z oboru malba skla. Připravily malování skleněných ozdob a zápichů, starší a šikovnější děti si pod jejich vedením vyrobily vitrážový šperk z barevných sklíček. Více o akci na https://knihovna.kyticesvetla.cz/page/15363/article/16638/jak-jsme-o-adventu-v-knihovne-tvorili

Na adventní čas se připravoval i světelský zámek. Správce zámku pan Kment se na nás obrátil s prosbou uspořádat během Stříbrné a Zlaté neděle prezentaci naší školy.

Po dvě neděle, tedy 11.12. a 18.12., předváděli svůj um žáci oboru kovář. K nim se 18.12. připojili žáci oboru keramik, kteří předvedli výrobu misek na hrnčířském kruhu. Pod vedením mistrové OV Věry Procházkové a děvčat oboru malíř skla si zájemci mohli namalovat skleněné ozdoby, vyrobit vitrážové šperky z barevných střípků, namalovat či ozdobit sádrové andílky, pájkou zkrášlit dřevěné ozdoby.

Během obou nedělí probíhal prodej zboží z naší školní prodejny. O výrobky, které žáci vytvářejí v rámci odborného výcviku, byl velký zájem. Nejvíce se líbili sklenění ptáčci z huti a keramické betlémy. Přestože všechny sužoval velký mráz, akce měla velký ohlas a úspěch.

A my jsme spokojení, že jsme přispěli k vytvoření vánoční nálady v našem městě.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace