BALADA PRO BANDITU ve světelském kině

Příběh lásky i zrady zaujal mladé diváky

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
12.01.2023 08:37
Poslední úprava:
 
před rokem

Světelská Kytice zorganizovala na pondělí 9. ledna 2023 pro vyšší ročníky ZŠ a středoškolskou mládež divadelní představení muzikálu Balada pro banditu, který vznikl na motivy románu Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník.

Hostující Metropolitní divadlo Praha předvedlo příběh před sálem plným 13–17letých žáků a studentů a vesměs mladí herci svým výkonem rychle publikum strhli a vtáhli do děje. Příběh vypráví o vojenském zběhovi Nikolu Šuhajovi, který se po návratu do rodné vesnice Koločavy stane obávaným zbojníkem, jemuž neublíží žádné bitky ani střely četníků, ale zraní ho nevěra jeho milé Eržiky. Je to balada o lásce, zradě a touze po svobodě situovaná do Podkarpatské Rusi a inspirovaná skutečným příběhem. Celá hra je doprovázena krásnými melodiemi vycházejícími z lidových písní.

Z Uměleckoprů­myslové akademie se představení zúčastnilo asi 80 studentů různých oborů i různých věkových kategorií a z jejich tváří bylo patrné, že si představení vychutnali a odcházeli spokojení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace