Ples roku aneb sedm statečných

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
27.01.2023 10:05
Poslední úprava:
 
před rokem

Konec roku 2022 se nesl ve znamení předvánoční atmosféry, ale ve třídě II. P měli žáci oboru podnikání jiné starosti. Řešili svůj maturitní ples. Vzhledem k tomu, že se ho chtělo zúčastnit pouze sedm studentů, snažili se už od podzimu, a to nejen z finančních důvodů, domluvit si partnerství s jinou maturitní třídou. Po neúspěšném vyjednávání padlo rozhodné ano a sedm statečných šlo do toho. Vyřešili úspory na hudebním doprovodu, vyrazili do terénu pro sponzorské dary do tomboly a v neposlední řadě věnovali mnoho času nacvičování nástupu a půlnočního překvapení. S choreografií jim neúnavně pomáhala slečna Martina Pejcharová, která jim zajistila i předtančení se svojí skupinou starších žáků SPEED IT UP. Ruku k dílu přiložili i rodiče. Žákům darovali do tomboly hlavní ceny v podobě divočáka a bažantů, napekli dorty a domácí koláče. Mile je překvapil i barman pan Petr Včela, který věnoval ceny v podobě rozmanitých koktejlů. Výzdobu sálu z tisíce balónků různých modrých odstínů jim zajistili žáci naší školy oboru aranžér v rámci své odborné praxe.

Den „D“, a to pátek 13. ledna 2023 přinesl všem účastníkům plesu nevšední zážitek. Po předtančení a vydařeném nástupu maturantů nastalo jejich šerpování. Proslovu se ujal Mgr. Jakub Kořínek, který zdárně zastoupil nepřítomného pana ředitele. Pohotový moderátor pan Julián Záhorovský svými otázkami na maturanty nešetřil ani jeho ani paní třídní učitelku Ing. Marcelu Zajíčkovou. Po společném přípitku, focení a tanci maturantů s rodiči DJ SILENT svým hudebním doprovodem vylákal na parket i přítomný učitelský sbor. Ještě před půlnočním překvapením proběhla velmi zdařilá ohnivá show. Ale na co se všichni nejvíce těšili, to bylo půlnoční vystoupení našich maturantů. Musím konstatovat, že choreografie a její předvedení stálo zato. Už jen šest statečných tančilo na filmové písničky a předvádělo filmové scénky k pobavení všech na sále. Klobouk dolů. Všem maturantům patří obdiv a velký dík. Ples uspořádali společnými silami a dokázali, že stojí za to bojovat a nevzdávat se. Přejeme jim, aby se jim takto úspěšně vydařila i zkouška z dospělosti.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace