Co dát ptáčku do zobáčku s Bambíňaty

Výukový program našich žáků pro děti z MŠ

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
07.02.2023 13:58
Poslední úprava:
 
před rokem

Od Vánoc nezasněžilo, ale stačilo si naplánovat termín akce pro děti ze ZŠ Bambino ve Světlé nad Sázavou a sníh přesně na čas dorazil. Tak akorát, aby i druhá „ptáčkařská“ akce pro děti z mateřinky proběhla v těch správných zimně sněhových podmínkách a nemuseli jsme měnit scénář.

Tuto zimu už podruhé se skupina dětí z mateřinky a jejich dospělý doprovod nechal zavést do naší školní auly, kde na ně uprostřed kulis zimní přírody čekali žáci II.G. Podruhé naši studenti, z nichž většina studuje gymnaziální obor se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku, vytvořili hravou atmosféru staré zahrady, ve které se děly tajuplné věci. Děti z mateřinky se tak přístupnou formou dozvěděly mnoho důležitých věcí o zimním životě našich ptačích sousedů a také se naučily, jak jim správně pomoci přežít nepříznivou etapu roku. Pásmo písniček, her a divadélka vyvrcholilo přípravou správného krmení, které i tentokrát děti nadělily ptáčkům přímo do krmítek v areálu školy a vodnímu ptactvu na nedaleký břeh Sázavy. Potom už jen mohly zaujatě sledovat, jak se sýkory, čížci, kosi a u řeky kačenky sytí připravenou potravou.

Akce měla nepochybně velký význam pro obě skupiny žáků – ti „naši“ si dali práci s přípravou a „laděním“ programu pro mrňata a přímo „v první linii“ si otestovali, jak se s malými dětmi pracuje, jak je zaujmout, jak s nimi hovořit, na co všechno je třeba dávat pozor. Získali první cenné zkušenosti, které se jim v budoucnu budou jistě hodit. No a děti z mateřinky? Ty si užily veselé tvůrčí dopoledne a už určitě budou vědět „co dát ptáčku do zobáčku“.

Foto: Andriy Pavlishchak


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace