Školní kolo anglické olympiády kategorie odborných škol zná své vítěze!

16 statečných bojovalo o umístění a postup v kategorii III.C pro odborné školy

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
13.02.2023 10:57
Poslední úprava:
 
před rokem

Šestnáct odvážlivců ze tříd SOŠ se ve středu 8.2.2023 zúčastnilo školního kola anglické olympiády, aby předvedlo svůj jazykový um, konverzační dovednosti a porozumění poslechu, utkalo se o nejvyšší soutěžní příčky a postup do okresního kola. Organizace školního kola se chopily vyučující AJ v daných třídách, které pro soutěžící připravily 30-minutový poslech na úrovni FCE (B2) a konverzační část, která probíhala ve dvojicích tak, jak to bývá například u ústní části Cambridgeských certifikátů.

I když někteří soutěžící poněkud bojovali s trémou a jiným zase nemuselo sednout téma mluvené části, všichni se zúčastnili se ctí a soutěžní vervou, přičemž nikdo až do poslední chvíle nepřestal bojovat o co nejlepší umístění. I pro zkoušející samotné bylo soutěžní klání nebývalým potěšením: poslech excelentních výkonů a perfektní angličtiny lahodilo jejich uchu, až srdce zaplesalo.

Příjemným obohacením celé soutěže pak byly krásné ceny, které ochotně, zdarma a na počkání vyrobila aranžérská dílna pod vedením Bc. Marcely Chvátalové: hrníček a dárkové předměty s potiskem. Ozdobné propisky s logem naší školy pro vítěze pak velkoryse daroval sekretariát ředitele. A jak celé toto napínavé klání dopadlo?

Vítězem kategorie se stal Štěpán Matějka z I.A, který svým excelentním výkonem především v mluvené části zcela zastínil své soky, a to přesto, že čelil hned dvěma nevýhodám: je studentem teprve prvního ročníku a navíc učňovského oboru. Přesto se však udatně postavil svým soupeřům a s přehledem zvítězil, především díky svému rychlému, pohotovému a sebevědomému projevu a libozvučné britské výslovnosti. Nemalý talent a píli projevila také druhá vítězka této kategorie, Eliška Sladkovská z II.SV, která předvedla vtip, nadhled a preciznost v mluvené části, ale také bezchybný výkon u poslechu.

Třetí místo obsadila Rozálie Veselá z I.V, která uchvátila perfektní americkou výslovností, širokou slovní zásobou a přirozeným projevem. Eliška a Štěpán nás budou reprezentovat v okresním kole, které proběhne 15.3.2023 v Ha­vlíčkově Brodě. Držíme palce! Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace