ŠKOLNÍ KOLO ANGLICKÉ OLYMPIÁDY V KATEGORII III A (GYMNÁZIUM)

Souboj sedmi statečných na poli anglického jazyka!

Agendy:
 
Informační portál , Gymnázium
Publikováno:
 
17.02.2023 08:17
Poslední úprava:
 
před rokem

2. února 2023 se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, do kterého se přihlásilo sedm statečných účastníků z gymnaziálních tříd. Ti se spolu utkali o postup do okresního kola. Jednotliví účastníci změřili své síly na poli čtení, poslechu i anglické konverzace. Úroveň zadání jednotlivých úkolů odpovídala jazykové úrovni B2 a skládala se z dvacetiminutového poslechu, čtení anglického textu a výběru správných odpovědí. Mluvní část otestovala nejen popis a interpretaci obrázku, ale i schopnost odpovídat na záludné otázky zkoušející učitelky.

I když úroveň zadaných úkolů byla poměrně obtížná, nikdo z účastníků se nedal zahanbit. Všichni bojovali se ctí a velkým úsilím, nicméně vítěz může být jen jeden! Nejlepší výkon předvedla suverénně Květa Kosinová, která je studentkou 1. ročníku gymnázia. Její výkon byl velmi přesvědčivý, předvedla širokou slovní zásobu, perfektní výslovnost, schopnost improvizovat a také její výkony ve čtení a poslechu byly téměř bezchybné.

Na druhém místě se umístil Tomáš Vondra ze 3. ročníku, který statečně šlapal Květě na paty a předvedl velice pěkný výkon jak v konverzaci, tak i v poslechu. Třetí místo obsadil Jakub Atia taktéž ze 3. ročníku, který si pozici vybojoval především přesvědčivým mluvním projevem a velmi dobrým výsledkem ve čtení anglického textu. Všem účastníkům gratulujeme a přejeme hodně štěstí Květě Kosinové, která bude školu v kategorii IIIA reprezentovat v březnu v Havlíčkově Brodě.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace