Na skok v magickém Senegalu

Účastnili jsme se programu z projektu Planeta Země 3000

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
17.02.2023 08:22
Poslední úprava:
 
před rokem

Ve čtvrtek 16. 2. 2023 jsme s našimi žáky přijali pozvání cestovatele Adama Lelka a realizačního, projekčního a tvůrčího týmu projektu Planeta Země 3000 k návštěvě dalšího z jejich programů. Místo obvyklého rozvrhu se proto žáci devíti našich tříd přesunuli do světelského kinosálu, kde jsme se i letos vydali na tradiční cestu za poznáním. Tentokrát jsme se přenesli do země baobabů, etnické pestrosti, unikátní přírody a veselých tváří – do afrického Senegalu.

I letos se tak žáci mohli seznámit s historií, etniky, kulturou i přírodou jedné zajímavé země světa. Každoročně se mohou zároveň seznámit s některým významným ekologickým problémem – letos to byla dezertifikace, přeměna krajiny v poušť.

Důležitost podobných vzdělávacích programů pro naše žáky si uvědomuje i vedení naší školy, které se rozhodlo čtvrtinu ceny vstupného našim žákům dotovat.

Výpravu do perly západní Afriky máme úspěšně za sebou, napřesrok se již můžeme těšit na seznámení s Kambodžou.

Foto Eva Bernadová


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace