Karmelské slavnosti – přehlídka dovedností aranžérských oborů

Naši aranžéři získali první i druhé místo v kategorii etiketa na nápoj

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
21.03.2023 08:26
Poslední úprava:
 
před rokem

Žáci oboru aranžér jezdí již tradičně se svými vyučujícími Bc. Karolínou Choutkovou a Bc. Marcelou Chvátalovou reprezentovat naši školu do Mladé Boleslavi na soutěž, kterou pořádá tamní Střední pedagogická škola a Střední odborná škola služeb. Jedná se o soutěžní výstavu a kromě disciplín týkajících se aranžování a grafiky je zde možno vidět i přehlídku originálních dortů, sweet barů, pečiva, barmanskou šou, přehlídku talentů atp.
V letošním roce se soutěže zúčastnilo rekordních 22 škol a 176 soutěžících a my jsme velmi pyšní na všechny naše žáky, kteří dosáhli velmi dobrých výsledků ve svých kategoriích.

Největšího úspěchu dosáhli v grafické části soutěže; navrhovali dle zadání design etikety na osvěžující nealkoholický nápoj se sníženým obsahem cukru. Tento návrh s předstihem vypracovali v rámci vyučování při hodinách počítačové grafiky, který na naší škole vyučuje Bc.Karolína Choutková. Hotový návrh, vytištěný v přesné velikosti odpovídající zadání, aplikovali na výstavní vzorky, které naaranžovali do přidělených výstavních prostor. Porota hodnotila zejména originalitu, ale i přesnost a čistotu provedení. Vítězství našich studentů Patrika Plíhala za první místo a Anety Svobodové za místo druhé nemohl ředitel pořádající školy ohodnotit jinak nežli známou filmovou hláškou : „…zřejmě slušný oddíl“. A my s ním plně souhlasíme! V další kategorii, ve které měli soutěžící zpracovat titulní stranu odborného časopisu, se totiž naši studenti Martina Nigrinová, Markéta Walterová a Adam Veselík také umístili na velmi dobrých pozicích.

V minulém roce se našim studentkám podařilo získat třetí místo za aranžování slavnostní tabule, letos se přihlášená Aneta Svobodová v této kategorii umístila těsně pod stupni vítězů. Aranžování slavnostní tabule na téma žádost o ruku zvolila v duchu luxusu a čisté elegance, ve které se odrážel lesk zlata a třpyt křišťálu v podobě diamantů a broušeného skla, které je pro naši školu tak typické.

Poslední kategorií, do níž se naše škola přihlásila vůbec poprvé, byla přehlídka extravagantního a moderního líčení. Autorka a realizátorka líčení Natálie Vašková se nechala inspirovat bohyní krásy Afroditou, čemuž odpovídal i zvolený outfit modelky Denisy Macounové. Provedení i následná prezentace na molu před početným publikem byla pro obě soutěžící hodnotnou zkušeností.

Děkujeme SPgŠ a SOŠS v Mladé Boleslavi za možnost účasti v soutěži. Děkujeme studentům tamní školy, kteří mají organizaci celé soutěže z velké části na starosti, za občerstvení, za příjemnou a přátelskou atmosféru, při které si všichni soutěžící pobavili, inspirovali, pomáhali si a podporovali se navzájem. Už teď se těšíme na příští ročník. Foto M. Chvátalová a K. Choutková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace