Seznámení se Sociálním centrem města Světlá nad Sázavou

Studentky druhého ročníku navštívily pracoviště zaměřená na seniory

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
25.03.2023 19:13
Poslední úprava:
 
před rokem

V pondělí 20. března 2023 jsme s žákyněmi druhého ročníku oboru Sociální činnost vyrazily na návštěvu do místního Sociálního centra. Konkrétně jsme zvolily Denní stacionář, Pečovatelskou službu a Domov pro seniory.

Denním stacionářem a Pečovatelskou službou nás provedla paní Plešerová, vedoucí těchto služeb. V denním stacionáři jsme mohly vidět konkrétní práci s klienty, kteří zrovna trénovali paměť. Při představování služby se sami zapojili a vysvětlili nám, čemu se ve stacionáři věnují, co vyrábějí, jaké akce společně navštěvují a v závěru vyjádřili, jak moc se jim zde líbí a jsou rádi, že sem mohou docházet. Nahlédly jsme také do Střediska osobní hygieny spadajícího pod pečovatelskou službu.

Následně jsme se s děvčaty přesunuly do Domova pro seniory. Zde nás provedla Bc. Muzikářová, která je naší externí zaměstnankyní a vede odborný výcvik v učebním oboru Ošetřovatel právě ve světelském domově.

Žáci se dle ročníků v odborných předmětech věnují jednotlivým cílovým skupinám klientů. Ve druhém ročníku se zaměřují převážně na sociální služby pro seniory, ale i obecně na postavení seniora ve společnosti, změny související se stářím a neméně důležité správné komunikaci se seniory.

Mohly jsme nakouknout do jednolůžkových i dvoulůžkových pokojů a vidět vybavení pokojů, dále do kluboven, kuchyněk, jídelny, sesterny i pietní místnosti. Byly jsme seznámeny se sociální i ošetřovatelskou péčí a aktivizační činností.

Děvčatům se v navštívených zařízeních líbilo a některá si zde již domluvila absolvování odborné praxe, která se v tomto pololetí zaměřuje právě na péči o seniory. V dubnu se s děvčaty chystáme na návštěvu dalších zařízení, konkrétně tedy SeneCury SeniorCentra v Humpolci otevřeného v loňském roce a do Domova blahoslavené Bronislavy rovněž v Humpolci. Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace