Rodina je základ státu aneb Famílie

Studenti vyrazili do divadla v Praze

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
05.04.2023 08:29
Poslední úprava:
 
před rokem

Třída 2. V opět zatoužila po kulturním zážitku, a tak se vydala dne 23. 3. 2023 do Prahy na dopolední představení Divadla Na Fidlovačce. Tentokrát byla na repertoáru hra Joa DiPietra Famílie.

Jde o komedii plnou gagů, ale má i smutný podtón, protože život přináší obojí. Vypráví příběh jedné rodiny italského původu žijící v USA. Nickovi rodiče se odstěhovali na druhý konec státu, a tak mladík zůstal oběma babičkám a dědečkům pod dozorem sám. Velmi si rozumějí, vnuk je pro ně vším. Pak však Nick dostane nabídku spojenou s povýšením, což přináší hodně problémů, protože nové místo znamená odstěhovat se daleko. Problém je v tom, že oboje prarodiče jsou na vnuka velmi fixovaní a nechtějí ho pustit. Má mladý člověk právo vyletět z rodinného hnízda, i když je pro něj rodina tak důležitá a i když opouští své blízké? To je problém, který hra řeší a který je stále aktuální.
Hra je založena na skvělých hereckých výkonech Lukáš Rouse v roli Nicka, také Carmen Mayerové, Ludmily Molínové, Zdeňka Maryšky, Miloše Vávry a Anety Krejčíkové. Na kvalitě představení má velkou zásluhu i režisér Juraj Herz. Žákům se hra velmi líbila, na dvě hodiny zapomněli na svět okolo.

Po představení a po cestě tramvají do Dlouhé ulice část si část žáků ještě prohlédla okolí Anežského kláštera, např. výtvory současného moderního sochařství vystavené v přilehlé zahradě, ale nikoho nezaujaly.

Pak už byl čas jen na rychlé občerstvení a rychlou chůzi k Hlavnímu nádraží. Do Světlé všichni přijeli v pořádku a snad i spokojeni.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace