Daně - jak na ně

aneb žáci oboru podnikání na besedě o daních z příjmů

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Vyšší odborná škola
Publikováno:
 
05.04.2023 09:13
Poslední úprava:
 
před rokem

Dne 4. dubna 2023, mezi písemnými maturitními pracemi, byla Ing. Lenka Dvořáková podnikající v oboru finančního, daňového a účetního poradenství ochotna přednášet na naší škole o dani z příjmů fyzických osob v rámci projektu Finanční gramotnosti, do kterého je zapojena. Této přednášky se zúčastnili žáci oboru podnikání. Zejména pro ně je toto téma velice užitečné a aktuální.

Přednáška byla rozdělena do dvou částí. První hodina byla věnována teorii včetně daňových novinek. Žáci si upevnili znalosti týkající se předmětu daně z příjmů, způsobu zjištění základu této daně, jaké položky lze odečíst od tohoto základu daně, v jaké výši si může podnikatel uplatnit slevy na dani a daňové zvýhodnění. Paní lektorka zmínila změny v paušální dani, v mimořádných odpisech, v příjmech vztahujících se k cenným papírům a dále upozornila na termíny pro podání daňového přiznání v písemné i elektronické podobě.

Druhá hodina byla věnována konkrétnímu příkladu – zjištění základu daně z příjmu a daňové povinnosti podnikatele v rámci vyplnění daňového přiznání pomocí daňového portálu. Na příkladu si žáci prakticky ověřili získané poznatky v první hodině, měli prostor pro konkrétní dotazy a připomínky. Dvouhodinovka utekla velmi rychle už jen díky praktickému zapojení žáků do této problematiky.

Foto archív školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace